Сторінки

середа, 29 вересня 2021 р.

Буклет "Як будувати міцні та довірливі стосунки зі своєю дитиною. Ресурси позитивного батьківства", розроблений в межах проекту, що реалізуються Всеукраїнським громадським центром "Волонтер" за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Буклет "Як будувати міцні та довірливі стосунки зі своєю дитиною" "

вівторок, 28 вересня 2021 р.

 

Про Всеукраїнський онлайн урок з профорієнтації

  У рамках реалізації Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар'єри "Обери професію своєї мрії" МОН спільно з ДНУ "Інститут модернізації змісту освіти" 12 жовтня 2021 р. об 11:00 проводять Всеукраїнський онлайн урок з профорієнтації для учнів 7-11 класів, в рамках якого відомі українці поділяться своїми історіями успіху.

Більш детальна інформація про онлайн урок у листі МОН від 24.09.2021 р. №1/9-490

вівторок, 21 вересня 2021 р.

 

Джерело: https://ru-ru.facebook.com/photo?fbid=2876731279281168&set=pcb.2518605025103328

вівторок, 14 вересня 2021 р.

 В Україні почала діяти Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті – 1545*3 

(1545, далі обрати 3)

Інформаційно-комунікаційні засоби стали невід’ємною складовою життя людей у всіх сферах діяльності. Незважаючи на безумовно позитивну роль сучасних комунікаційних засобів та Інтернету, існують певні ризики у використанні інформаційних технологій.

Особливу небезпеку незахищений інформаційний простір приховує для дітей, які  все більше користуються Інтернетом, зокрема, для навчання, спілкування з однолітками. Інтернет може містити інформацію агресивного чи соціально небезпечного змісту, наприклад, спілкування з незнайомими людьми з небажаними наслідками, небезпечні зустрічі з ними в реальності; спонукання до насильства, агресії, підбурювання нетерпимого ставлення до інших

Дітям, які потрапили в небезпечну ситуацію, дорослим – з питань, яким чином убезпечити дітей, дізнатися більше про технології та особливості попередження ризиків мають допомагати консультаційні лінії.

Урядовий контактний центр долучився до створення такої лінії у  партнерстві з освітнім проектом #stop_sexтинг спільно з патронатною службою Віце-прем’єр-міністра – Міністра цифрової трансформації, Міністерством соціальної політики, Міністерством внутрішніх справ та Уповноваженим Президента України з прав дитини, а також  за підтримки телеком-оператора «Датагруп».

З 15 вересня в Україні почала працювати Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті – 1545*3 (далі обрати 3). Лінія створена з метою підвищення рівня обізнаності, а також для запобігання та навчання реагування на ризики, з якими діти можуть зіткнутися в Інтернеті.

Дорослі також можуть отримати кваліфіковані консультації щодо особливостей технічних налаштувань застосунків, якими діти користуються в цифровому середовищі.

Зателефонувати та отримати консультацію може кожен, хто цікавиться питаннями захищеності дитини в інтернеті. Консультанти лінії 1545*3  працюють цілодобово та надають інформацію щодо безпечної поведінки в цифровому середовищі для запобігання насильству, порушенню прав та іншим зловживанням в інтернеті, а також щодо шляхів реагування на негативний онлайн-досвід.

понеділок, 13 вересня 2021 р.

 

Будьте щасливі!
П'ЯТЬ СЕКРЕТІВ 

ЩАСТЯ



 

Психологи стверджують, що бути щасливими — просто. Головне — робити щодня те, що робили учасники досліджень «Щасливим бути легко». Психолог каліфорнійського університету Соня Любомирських разом з колегами виділила п'ять речей, які, на їх думку, допомагають бути щасливими.

По-перше, необхідно бути вдячними.

Ті учасники експериментів, яких психологи попросили написати листи подяки людям, які їм коли-небудь допомогли, почували себе значно щасливішими, ніж ті, хто таких послань не писав. Причому зовсім необов'язково було відправляти ці листи. Як зазначають учені, навіть просте вираження подяки на папері змушувало людей відчувати прилив щастя.

По-друге, треба бути оптимістами.

Учасникам проекту було дано завдання подумати, яким вони бачать своє ідеальне майбутнє: це може бути, наприклад, сімейне життя з люблячим та надійним партнером або повноцінна професійна діяльність. Після цього свої думки потрібно було записати в особистий щоденник. Ті, хто практикував таким чином протягом кількох тижнів позитивне мислення, говорили, що їх душевний стан значно покращився.

По-третє, треба вміти радіти своїм успіхам.

Так, люди, які записували по три випадки, які їх порадували за тиждень, концентрувалися саме на всьому доброму, що відбувалося в їхньому житті, і знаходили більше причин бути щасливими.

По-четверте, слід використовувати свої сильні сторони.

Наприклад, ті, хто вважає, що володіє непоганим почуттям гумору, можуть жартами розрядити напружену обстановку ділової зустрічі або втішити друга, що потрапив у біду. Гумор також допомагає забути про свої біди, стверджують психологи.

По-п'яте, потрібно робити добрі вчинки.

Люди, які пожертвували своїм часом і грошима на допомогу нужденним, казали, що відчули себе після цих актів милосердя щасливішими.

 

вівторок, 7 вересня 2021 р.

 

Корисні сайти для батьків


dorobok.edu.vn.ua/article/view/320

https://dytpsyholog.com/  ,

  • Дистанційний курс «Готуємо дитину до школи»

       http: //childdevelop.com.ua/articles/school-prep/26/

https://www.learning.ua/matematyka/doshkilniata

ПОРАДИ БАТЬКАМ ДОШКІЛЬНЯТ 

1 Частіше розмовляйте у присутності дитини про школу, шкільне життя. Спрямовуйте дитину на серйозне ставлення до навчання.

2. Не приховуйте труднощів, які чекають малюка у школі, але формуйте у нього впевненість у їх подоланні.

3. Частіше звертайте увагу дитини на її зовнішній вигляд, хороші вчинки школярів.

4. Навчіть сина чи дочку найпростіших навичок самообслуговування (вмиватися, чистити зуби, одягатися, доглядати одяг, акуратно їсти).

5. Привчіть дитину лягати спати та вставати у певний час (лягати спати не пізніше дев’ятій годині вечора, вставати о сьомій годині ранку).

6. Заохочуйте малюка до малювання кольоровими олівцями, письма ручкою (написання паличок, кружечків, квадратиків).

7. прищеплюйте дитині дбайливе ставлення до книжок, олівців, зошитів, фломастерів. Навчіть їх правильно гортати сторінки.

8. Не стримуйте інтерес до навчання, заохочуйте малюка до набуття знань, обміну враженнями від почутого, побаченого.

9. У будь – якій конфліктній ситуації не принижуйте гідності дитини, прагніть заохотити її до самовдосконалення.

10. Завжди прагніть підтримувати вихователя, вчителя, не критикуйте його в присутності дитини.