Сторінки

пʼятниця, 29 вересня 2023 р.

Осіння тривога😔..

*Осіння тривога* 

Осінь надзвичайно красива пора року, але часто ми не можемо сповна насолодитися нею через посилення тривоги. Її симптоми: дратівливість, втома, поганий настрій, надмірна тривога та хандра.

Звідки ж береться осіння тривога? Причин декілька. По-перше, зменшується кількість сонячного світла протягом доби, і як наслідок — падає рівень гормону серотоніну, який забезпечує нам позитивний настрій, міцний сон та хороший апетит.

*Друга причина* — організм починає виробляти більше мелатоніну, через який ми відчуваємо сонливість протягом дня.

Зрештою, закінчується сезон відпусток, ми все більше часу проводимо за роботою, в офісах. І це теж не додає позитивного настрою в наше життя.

*❕Як боротися з осінньою тривогою?*

✅ *Більше світла.* Прогулянки у світлі години доби мають стати обов’язковою рутиною: використайте сонячну енергію максимально.

✅ *Сон*. Налаштуйте режим дня: лягайте спати раніше, щоб мати змогу вчасно зранку прокинутися на роботу і не бути потім цілий день сонливим і в’ялим.

✅ *Рухайтеся*. Робіть фізичні вправи щоденно, хоча б по 30 хвилин. Будь-яка активність покращить ваше фізичне та ментальне самопочуття. Біг, піші прогулянки, йога, плавання — обирайте на власний смак.

✅ *Харчуйтеся здорово*. Восени чи не найлегше сформувати собі здорову тарілку на кожну трапезу, адже саме осінь багата на овочі та фрукти, що містять цінні вітаміни та корисні речовини. Тому у вас не може бути приводу відмовити собі в здоровому та повноцінному харчуванні. Пам’ятайте, ваш сніданок, обід чи вечеря повинні складатися з білків, вуглеводів та жирів. Особливо зверніть увагу на продукти, які мають високий вміст омега-3: морську рибу, горіхи, насіння льону. 

✅ *Цікаві заняття*. Час згадати про улюблені хобі, які вам піднімуть настрій, і якими можна займатись у приміщенні: малювання, майстер-класи, походи на концерти і театральні вистави чи зустрічі з друзями. Підійде будь-що, що приносить радість.

четвер, 14 вересня 2023 р.

Як розпізнати депресію в себе чи близьких🤔

*Як розпізнати депресію в себе чи близьких*

За даними ВООЗ, на депресію страждає майже 280 мільйонів людей по всьому світу. Сьогодні це особливо гостра проблема для українців — кожен із нас відчуває неймовірну психологічну напругу, на яку наша психіка реагує по-різному.  

Якщо ви помічаєте, що колись весела та легка у спілкуванні людина віддаляється, уникає зустрічей чи говорить про відсутність сенсу життя, прислухайтеся до неї, приділіть увагу. Можливо, вона страждає від депресії. 

Депресивний епізод характеризується пригніченим станом майже кожного дня протягом щонайменше двох тижнів. 

Основні симптоми депресії:

📍Пригнічений настрій
📍Відчуття хронічної втоми
📍Агедонія (нічого не приносить задоволення)
📍Труднощі з концентрацією уваги та пам’яттю 
📍Бажання ізоляції, обмеження соціальних контактів
📍Втрата інтересу до життя, особливо майбутнього
📍Можуть бути порушення сну та апетиту

Також під час депресії можуть бути думки про суїцид, навіть суїцидальні спроби.

Депресія дуже підступна хвороба. Вам може здаватися, що з людиною все гаразд, а насправді вона переживає нестерпний біль. 

Якщо ви чи ваша близька людина знаходитесь у такому важкому стані — не нехтуйте. Бо такий стан сам собою майже ніколи не проходить — звертайтеся по допомогу до фахівців. 

Джерело: Олександра Беседіна, психотерапевтка

понеділок, 11 вересня 2023 р.

КІБЕРБУЛІНГ БІЛЬШЕ, ніж неприємний коментар

📌 В Україні запустили інформаційну платформу протидії кібербулінгу

Для зменшення негативного впливу кібербулінгу на дітей та підлітків, а також інформування батьків та вчителів про його ознаки та наслідки в Україні запустили інформаційну платформу про кібербулінг.

Комплексна ініціатива протидії кібербулінгу в Україні об’єднує практичні поради експертів, юридичні рекомендації, реальні історії дітей та підлітків, які стикнулися з різними проявами кібербулінгу, а також рекомендації корисних ресурсів, фільмів та подкастів про інформаційну безпеку.

Дізнатися більше про проєкт та отримати корисні рекомендації можна на платформі:
https://stopcyberbullying.com.ua