Безпечне освітнє середовище у закладі освіти

 ЦЕ ВАЖЛИВО!!!

Де і як отримати допомогу у випадках домашнього або гендерно зумовленого насильства:
 

·        Викликайте національну поліцію України: 102 !!!

 

·        Звертайтесь одразу до лікарні або поліклініки, якщо зазнали фізичного чи сексуального насильства, потребуєте медичної допомоги 103

 

·        Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми, ґендерної дискримінації, із захисту прав дітей (у будні дні з 10:00 до 18:00): 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних), 

 116 123 (безкоштовно з мобільних)

 

·        Гаряча лінія з попередження домашнього насильства Управління сім’ї та молоді Тернопільської ОДА (безкоштовно з 9.00 до 18.00) 0800 750 408

 

·        Національної дитяча лінія з питань захисту прав дітей (з 12.00 -16.00): 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних), 116 111 (безкоштовно з мобільних)

 

·        Всеукраїнська дитяча лінія «Телефон Довіри»: 0 800 500 21 80  

 

·         Національна дитяча «гаряча лінія» Центру «Ла Страда-Україна»: 772

 

·         Національна цілодобова лінія з питань запобігання суїцидів та профілактики психічного здоров’я «Lifeline Ukraine» - 7333

 

·        Безкоштовний цілодобовий номер національної «гарячої лінії» безоплатної правової допомоги: 0 800 213 103 ; Тернопіль 068 355 13 63; 

 Тернопільська обл. (0352)- 528- 365

 

·        Служба у справах дітей ТОДА (якщо діти стали жертвами насильства чи його свідками)  (0352) 52-63-63 Тернопільська обл.; (0352) 25 48 44 Тернопіль

 

·        Тернопільський обласний центр соціальних служб у справах сім’ї, дітей та молоді (консультації) (0352) 22- 03-95 Тернопільська обл.; 098 174 77 41 Тернопіль

·        Надати тимчасовий притулок (до 90 діб) жертвам домашнього насильства у центрі соціально-психологічної допомоги «Родина» (0352) 28 79 29

·        Уповноважений Верховної Ради з прав людини: 0 800 50 17 20

·        Уповноважений Президента України з прав дитини: (044) 255 76 75

👆👆👆👆👆

 

Міністерство освіти і науки України. Корисні посилання щодо антибулінгу


ЗАХИСТ ПОЧИНАЄТЬСЯ З ВТРУЧАННЯ ДОРОСЛИХ (батькам про булінг)

 

Багато людей вважають булінг звичним явищем, нормальною частиною дитинства. Але факти вказують на те, що булінг – це серйозне питання для сучасної молоді, яке вимагає втручання дорослих. І в різному віці ця проблема потребує різних рішень.

Коли діти приходять до початкої школи, їх стосунки з однолітками набувають все більшого впливу. Фізичні знущання, які були поширені у дошкільному віці, можуть перерости більше в соціальні.  Дорослі можуть цього не бачити, а дітям все важче про це говорити.

Поведінка булінгу може включати: викривлення імен, образи, штовхання, хихікання кривляння, коли інша дитина розмовляє, виключення дитини з гри, ігнорування дитини і таке інше.

Тому коли дитина здається надзвичайно стурбованою, не хоче ходити до школи, або регулярно скаржиться на головний біль та біль у животі,  якщо у дитини проблеми з агресією чи, здається, їй бракує емпатії, батьків це повинно насторожити!

Звичайно, батьки не можуть захистити своїх дітей від будь-якої небезпеки, яку може представляти життя, але вони можуть допомогти сформувати навички, необхідних для створення та підтримання здорових стосунків та припинення насильства та булінгу.

Одна з найефективніших речей, які дитина може зробити, щоб зупинити прояви булінгу – це сказати дорослому. Дітям може бути не комфортно про це говорити, вони можуть бути збентежені або перелякані тим, що розмови погіршать проблему.

Що можуть робити батьки?

1. Обов’язково поцікавтесь деталями знущань: як часто це відбувається та як довго  триває? Чи знає про це вчитель та як реагують інші діти?

2. Заступіться за свою дитину – повідомте про знущання іншим дорослим у житті дитини (вчителям, тренерам) і працюйте разом, щоб надати дитині підтримку, необхідну їй для розвитку здорових стосунків.

3. Навчіть дитину бути напористою – не агресивною. Навчіть дитину, як відстоювати себе, репетируючи фрази та слова типу: «СТОП!» поки вони не прозвучать впевнено.

4. Запевнити дитину, що відійти та повідомити про знущання – це найкраще, що слід зробити.

5. Створіть середовище, яке сприяє розвитку позитивних дружніх стосунків та зменшенню негативних взаємодій.

6. Спробуйтезаписати свою дитину на різні заходи в школу та поза нею, щоб вона могла відчути багато різних дружніх стосунків.

7. Встановіть зв’язки з іншими батьками, щоб можна було контролювати взаємодію дітей з однолітками.

8. Знайдіть заняття дітям, які їм подобаються, щоб вони могли почати відчувати себе добре.Діти, над якими знущаються, часто мають низьку самооцінку.

 

ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ЗНУЩАЮТЬСЯ:

1. Надайте їм можливість позитивно використовувати свої природні навички лідерства (наприклад, навчити новому виду спорту).

2. Хваліть (і практикуйте!) всебічну та шанобливу поведінку.

3. Батьки задають тон сімейним стосункам, а діти навчаються навичкам відносин, спостерігаючи за поведінкою батьків.

4. Практикуйте толерантність та моделюйте використання позитивної сили, поважаючи та підтримуючи інших. Заохочуйте позитивні стосунки серед дітей, вихваляючи поважну та всеохоплюючу поведінку, щоразу, коли ви її бачите.

5. Спробуйте зосередитись на позитивах вашої дитини, навіть коли вони потребують виправлення.

6. Вчіть та спонукайте до співчуття. Батьки повинні встановити межі та наслідки для неприпустимої агресивної поведінки – будь то вдома, у спортивній команді чи в школі. Наслідки повинні навчити дітей, що поведінка знущань є неправильною, і показати їм, як використовувати свою силу позитивно, а не деструктивно.

Дивіться додатково:

Буклет «Про булінг для дітей»

Буклет «Індикатори фізичного, сексуального, психологічного насильства щодо дитини, а також нехтування потребами дитини» 

Шкільний булінг: ЮНІСЕФ надав нові дані U-Report про кібербулінг і булінг в освітньому середовищі

Джерело: http://knowledge.org.ua/uk/shho-robiti-z-bulingom-v-pochatkovij-shkoli-poradi-batkam/

 

**********************************

Як боротися з булінгом: поради для дітей


ПОСІБНИКИ, ЯКІ МОН ПРОПОНУЄ ВИКОРИСТОВУВАТИ БАТЬКАМ І ПЕДАГОГАМ ДЛЯ НАВЧАННЯ ДІТЕЙ БЕЗПЕЧНОМУ КОРИСТУВАННЮ ІНТЕРНЕТОМ:

Джерело:https://paidagogos.com/wp-content/uploads/2012/02/781.jpg
  1. Діти в Інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі: посібник для батьків  

  2. Безпечне користування сучасними інформаційно-комунікативними технологіями / О. Удалова, О. Швед, О. Кузнєцова [та ін.]. – К.: Україна, 2010. – 72 с.

  3. Пам’ятка для батьків «Діти. Інтернет. Мобільний зв’язок», розроблена Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі.

✋✋✋✋✋✋✋✋



Посібник для батьків учнів початкових і середніх шкіл

Наслідки булінгу виходять далеко за межі школи і шкільного двору. Якщо ви мати/батько чи опікун, дізнайтеся, на що ви повинні звертати увагу, що ви можете зробити, і куди ви можете звернутися за допомогою. 

http://www.edu.gov.on.ca/eng/multi/ukrainian/BullyingUK.pdf

 

****************************************


      15 вересня почала працювати урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті

        Інтернет сьогодні є найважливішим інструментом взаємодії зі світом у руках не тільки дорослих, але й дітей. Він допомагає їм навчатися, розвиватися, підтримувати спілкування з друзями, стежити за подіями у світі.

Однак, окрім очевидної користі, в мережі також таїться безліч загроз, з якими не завжди під силу впоратися дитині.

Одним із викликів сучасності є попередження насильства над дітьми у різних його проявах (в тому числі в Інтернеті). Діти, які зазнали сексуального насильства в Інтернеті, травмовані ще сильніше, ніж ті, які зазнали фізичного насильства, адже особливість вчинення сексуального насильства над дітьми в онлайн полягає в тому, що матеріали (фото, відео) залишаються в Інтернеті та транслюються по всьому світу (навіть після того, як дитина врятована).

З 15 вересня в Україні розпочинає діяльність урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті за телефоном 1545 (далі обрати 3).

Лінія створена з метою підвищення рівня обізнаності дітей, батьків та осіб, що їх замінюють, з питань попередження та реагування на ризики, з якими діти можуть зіткнутися в Інтернеті.

Довідково

З січня 2020 року в Україні вперше запрацювала державна гаряча лінія для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей. Визначено короткий телефонний номер – 1547.

          

 Корисні посилання щодо теми антибулінгу

          https://www.stopbullying.com.ua/                    

                                                       



         

                                                   

 

 

 


Немає коментарів:

Дописати коментар